ABC codziennej pielęgnacji​

Jeśli nie wiesz kiedy stosować serum, a kiedy krem, lub masz mętlik w głowie, gdy myślisz o tonikach i peelingach – sprawdź jak wygląda podstawowy schemat pielęgnacji i dopasuj go do swoich potrzeb. Zacznij od niezbędnego minimum i rozszerzaj z czasem o kolejne kroki.

+ Oczyszczanie

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry. Wykonuj je 2 razy dziennie – wieczorem razem z demakijażem oraz rano w delikatniejszej formie, aby usunąć sebum oraz wszelkie zanieczyszczenia.

Zobacz produkty

+ Tonizacja

Podczas każdej pielęgnacji nie może zabraknąć tonizacji. Tonik nałożony od razu po oczyszczeniu przywraca neutralne pH skórze zapewniając jej odpowiednią ochronę.

Zobacz produkty

+ Pielęgnacja

Na stonizowaną skórę stosuj serum i krem, które dostarczą skórze niezbędnych składników aktywnych, intensywnie ją nawilżą, odżywią oraz będą chronić przed czynnikami zewnętrznymi. W zależności od potrzeb możesz łączyć serum i krem z różnych linii oraz nakładać je miejscowo.
Zobacz produkty

+ Złuszczanie

Odpowiednio dobrane złuszczanie pozwoli na pozbycie się martwych komórek i zwiększenie absorpcji cennych składników aktywnych z kosmetyków. Mechaniczne lub enzymatyczne złuszczanie (w zależności od rodzaju cery) należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu, a regularnie wykonywane zapewni skórze promienny wygląd oraz sprawi, że będzie gładka i przyjemna w dotyku.

Zobacz produkty

+ Regeneracja

Regularne stosowanie maseczek jest dodatkowym narzędziem w pielęgnacji, które pozwala zadziałać kierunkowo: złagodzić stany zapalne, wyciszyć zaczerwienienie, zrelaksować skórę, zwiększyć absorpcję składników aktywnych lub pobudzić do regeneracji. To kolejny etap, który uzupełni codzienną pielęgnację w dodatkową bombę witaminową dla Twojej skóry i sprawi, że skóra będzie wygładzona i promienna.

Zobacz produkty

+ Ochrona

Kluczowym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry jest ekspozycja na słońce. Jeśli chcesz spowolnić ten proces lub masz skłonności do przebarwień, musisz pamiętać o codziennej ochronie SPF. Każdego ranka nakładaj krem z filtrem lub zastosuj podkład z odpowiednio wysokim filtrem podczas robienia makijażu.

Zobacz produkty

Schemat codziennej pielęgnacji

Zobacz, jak wygląda prawidłowa poranna i wieczorna rutyna domowej pielęgnacji - umieściliśmy na nich najważniejsze kroki.

Pamiętaj! są to ogólne schematy pielęgnacji, które mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb każdej skóry.

Na dobry początek:

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wybierz nasz zestaw „Healthy ABC”. Znajdziesz w nim 3 podstawowe produkty, które na początek wystarczą: żel do demakijażu (który sprawdza się również jako delikatny żel myjący), tonik oraz wybrany krem forte. Gdy poczujesz, że skóra jest gotowa na więcej – spróbuj wprowadzić do codziennej rutyny regularne złuszczanie oraz etap z regenerującą maseczką.

Zestaw "Healthy ABC"

AIRLESS SYSTEM

WYSOKA KONCENTRACJA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH​

NATURALNA FORMUŁA

LAMELARNA STRUKTURA KREMU

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI KLINICZNYMI

PRODUKT WEGAŃSKI

NIE TESTOWANY NA ZWIERZĘTACH

PRODUKT MOŻE ZOSTAĆ PODDANY RECYKLINGOWI

NIE ZAWIERA SKŁADNIKÓW MODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące tego produktu

Jak najbardziej, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania toniku z kwasami AHA w codziennej, całorocznej pielęgnacji.

Zdecydowanie tak! Jest to niezmiernie ważny element codziennej pielęgnacji. Przy okazji demakijażu osłabiamy nasz płaszcz hydrolipidowy, który odpowiada za ochronę skóry przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, czy przed nadmiernym wysuszeniem. Tonik zastosowany od razu po demakijażu wzmocni oraz usprawni pracę płaszcza hydrolipidowego, przywróci neutralne pH skórze zapewniając jej odpowiednią ochronę oraz usprawni wnikanie substancji aktywnych.

Większość produktów jest wegańskich z wyłączeniem tych, które w swoim składzie zawierają kwas laktobionowy lub wosk pszczeli. Są to: krem z kwasem laktobionowym, krem odżywczy, scrub cukrowy oraz scrub solny.

Wyznajemy zasadę piękno bez okrucieństwa, dlatego nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

Produkty Organic Series mogą minimalnie różnić się od siebie nutą zapachową. Jest to spowodowane naturalnymi kompozycjami zapachowymi dodawanymi do kosmetyków Organic Series.

Wszystkie produkty Organic Series można stosować będąc w ciąży

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera!