Ochrona przeciwsłoneczna

Co to znaczy SPF? które promienie UV są szkodliwe? Jakie produkty Organic Series polecamy do ochrony i czym się różnią?

czytaj dalej...

Dlaczego tak ważna jest ochrona SPF ?

Temat ochrony przed promieniami słonecznymi dla każdego z nas powinien być jednym z ważniejszych jeżeli mówimy o prawidłowej pielęgnacji naszej skóry.  Dlaczego? Ponieważ podczas ekspozycji słonecznej, nawet jeżeli nie opalamy się celowo oprócz uzupełnienia organizmu w Witaminę D3 czy uzyskania pięknej opalenizny, możemy zyskać: niechciane zaczerwienienie skóry, poparzenia różnego stopnia, przebarwienia posłoneczne, a nawet groźnego dla naszego życia czerniaka – nowotworu skóry. Bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej narażamy naszą skórę, dlatego tak ważne jest stosowanie produktów z filtrami.

Promieniowanie dzielimy na UVA i UVB

UVA = stała ekspozycja
UVB = zaczerwieniona skóra

filtry chemiczne vs. filtry mineralne

Jako marka organiczna do produktów Organic Series wybraliśmy naturalne filtry mineralne przez szereg korzyści jakie ze sobą niosą
TWOJA TARCZA

Filtry mineralne (fizyczne) – są to związki, w których cząsteczki są na tyle duże, że nie mają zdolności wnikania w głąb naskórka, w przeciwieństwie do filtrów chemicznych. Stosując produkt z filtrem fizycznym na powierzchni skóry tworzy się nieprzepuszczalny film ochronny. Jest to warstwa, niewidoczna dla oka, która zapobiega promieniowaniu UV przedostaniu się w głąb skóry. Zaaplikowany produkt na skórę działa jak tarcza - odbija i/lub rozprasza promieniowanie, stąd nazwa filtrów fizycznych. Ich działanie ochronne nie wiążę się z reakcjami chemicznymi tylko z fizycznym procesem odbijania światła.

Do grupy filtrów mineralnych zaliczają się dwa związki:
Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide), Tlenek cynku (Zinc Oxide)
Oba uważane są za filtry szerokospektralne, tzn. chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i przed UVB
Bezpieczne dla skóry wrażliwej

Kremy ochronne oparte na filtrach fizycznych mają szereg zalet. W przeciwieństwie do filtrów chemicznych są bardzo często polecane w przypadku nadwrażliwości skóry czy tendencji do alergii skórnych. Dlatego produkty zawierające filtry mineralne są polecane nawet dla najwrażliwszych skór, dla alergików oraz dla dzieci.

Trwalsza ochrona

Filtry mineralne są stabilne, czyli nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu. W praktyce oznacza to, że w idealnych warunkach, np. gdy produkt nie został starty lub zmyty z powierzchni skóry, nie ma potrzeby ponownej aplikacji produktu. Oczywiście najbezpieczniej jest jeżeli mimo wszystko krem z filtrem mineralnym będzie stosowany co ok. 2 godziny. W szczególności, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na promieniowanie słoneczne, wtedy gdy nasza skóra się poci lub gdy po prostu jesteśmy na plaży i mamy ochotę na kąpiel w morzu.

Bezpieczne dla środowiska

Okazuje się, że niektóre filtry chemiczne prowadzą do wymierania raf koralowych. Upośledzają one zdolność do rozmnażania się parzydełkowców, wpływają także negatywnie na ryby i plankton. Wystarczy już niewielka stężenie danego filtra w wodzie, aby powodować szkodę. Niektóre filtry są też winowajcami zjawiska utleniania wody, co zaburza prawidłowy rozwój małży. Dlatego też filtry chemiczne można uznać za potencjalnie niebezpieczne, oczywiście mają również wiele plusów. Aczkolwiek w tym przypadku filtry mineralne są znacznie bezpieczniejsze dla naszego środowiska.

O czym warto pamiętać?

Poznaj produkty Organic Series z ochroną SPF

Oprócz odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej produkty Organic Series posiadają dużą zawartość składników aktywnych. Twoja skóra zyska nawilżenie, załagodzenie, regenerację, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed nadmiernym wysuszeniem. Ochrona przeciwsłoneczna to najlepsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa, jaką możecie zafundować swojej skórze.

Pielęgnacja twarzy
ochrona SPF 20
Emulsja - kremowa konsystencja
Filtr mineralny:

Tlenek cynku

inne składniki aktywne:

Aloes, Witamina E, Masło shea, Tarczyca bajkalska, Róża - hydrolat, Algomega® NP

Pielęgnacja twarzy
ochrona SPF 43
Emulsja - gęsta, kremowa konsystencja
Filtr mineralny:

Tlenek cynku, Dwutlenek tytanu

inne składniki aktywne:

Tripelargonin, Galactorabinan, Olej babassu, Trehaloza, Ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, Witamina E

Pielęgnacja twarzy i ciała
ochrona SPF 25
Olejek w żelu z mieniącymi się złotymi drobinkami
Filtr mineralny:

Tlenek cynku,

inne składniki aktywne:

Olej sezamowy, Olej z otrąb ryżowych  Olej roślinny, Olej z korzenia marchwi, Olej z nasion chia, Witamina E, Olej z nasion słonecznika, Ekstrakt z rozmarynu 

Chcesz wiedzieć więcej o prawidłowej pielęgnacji?

Zobacz nasze “ABC pielęgnacji”, gdzie dowiesz się kluczowych informacji o poszczególnych etapach oraz schemacie codziennej pielęgnacji. Jak dbać o skórę rano, a jak wieczorem oraz w jakiej kolejności używać produktów, aby działały jak najbardziej efektywnie.

Na dobry początek!

ZESTAW "Sun care ABC"

Przygotowaliśmy zestaw ABC dla osób, które na co dzień chcą łączyć pielęgnację z ochroną SPF. Znajdziesz w nim 3 podstawowe produkty: żel do demakijażu (który sprawdza się również jako delikatny żel myjący), tonik oraz krem nawilżający z naturalnym filtrem SPF 20. Pamiętaj jednak, aby w trakcie dużej ekspozycji na słońce sięgać po krem z wysoką ochroną.

Scroll to Top